קורסי נשימות

קורסי נשימות – מחברים בין המודע לתת מודע
נשימה ונשמה  – צמד מילים אשר באופן מכוון  כה דומות עד שבמבט חטוף לא ניתן להבדיל ביניהן. אין נשמה בעולם הזה ללא  נשימה וכך גם האדם הנושם, כחלק מן העולם, נושם על מנת לחיות ועושה  זאת, ברוב הזמן, באופן שאינו מודע. קורסי נשימות נועדו לעזור לכל אחד ואחת מאיתנו להירפא נפשית, להחלים מטראומות ופצעי העבר ולהחזיר את השליטה והאופטימיות בחזרה – כל זאת באמצעות הנשימה וחיבורה הבלתי נפרד לנשמה.
נשימה מודעת
קורסי נשימות נועדו להקנות למשתתפיהם את הכלים המביאים לשחרור נפשי ורגשי והתחברות אל ה- “אני”, כדרך להימנע מעומסים וחסימות רגשיות אשר עלולות להעיב ולהעיק על שגרת החיים. בעוד שתהליך הנשימה העצמונית יכול להישלט באופן מודע (ניתן לעצור את הנשימה ולהמשיכה אם רוצים) הרי שרוב הזמן איננו מקדישים לתהליך זה תשומת לב יתרה, דבר אשר מתהפך תוך כדי התהליך המתרחש בזמן קורסי נשימות.
מהו התהליך?
קורסי נשימות שונים משתמשים בטכניקות מגוונות על מנת להביא למפגש החיוני כל כך בין התת-מודע למודע ולאפשר את פתיחת החסימות הרגשיות אשר מהן אנו מעוניינים להימנע. אחת הטכניקות הידועות והמבוקשות ביותר הינה הטכניקה אשר נרכשת בקורס נשימה מעגלית. תוך כדי הקורס מתבצע חיבור חזק לרגשות שלנו באמצעות טכניקת נשימה מודעת מיוחדת. עיקר הפעילות סובב סביב הנשימה והכוח שלה לרפא, כאשר התהליך כולל גם היבטים של הרפיה, דמיון מודרך והקשבה לרחשים פנימיים אשר רומזים לנו (ובעת שיגרה פשוט איננו שומעים אותם) היכן מקור הבעיה.
התהליך אינו מגיע לעולם לכדי סיום, אלא הופך לאורך  חיים המאפשר את העצמת הפרט ושינוי תפיסתי-חושי של מי אנחנו וקבלת העצמי.
מה  מרגישים?
קורסי נשימות עוזרים לנו להבין מי אנחנו ומביאים אותנו למצב של שליטה ומודעות על גופינו באמצעות תרגול נשימתי-רוחני. אנשים שעברו את הקורסים השונים נוטים לתאר תחושת שחרור כבר לאחר ההתנסות הראשונה, הם מודעים יותר ושמחים יותר, גם אם לא הבינו את מקור העצבות קודם לכן או את עצם המודעות לכך שהיו עצובים לפני כן – דהיינו, קורסי נשימות מעלים את הפוטנציאל שלנו ותורמים לחיוניותנו.