לימודי אימון כלבים

בעלי כלבים ומאמני כלבים יגידו לך שאילוף הכלב לוקח המון זמן חודשים על גבי חודשים. המון בעלי כלבים חושבים שלאחר כמה אימונים, הכלב יתחיל לציית. אך לרוב זה לא נכון, והאימון יכול להיות הרבה יותר קשה מהצפוי. עם זאת, אילוף כלבים יכול להיות הרבה יותר קשה בגלל כל הטעיות שנעשות על ידי המאלפים. טעויות אלה גורמות לאימון לקחת זמן רב יותר, יהיה והוא יהיה קשה וארוך יותר ממה שהוא צריך להיות.

.

טיפים על אילוף כלבים :

אילוף של כלב יכולה להיות חוויה ממש חיובית הן בשבילך והן בשביל הכלב שלך. אל תתרכז בטעויות קטנות שהוא עושה ובעיקר אל תעניש אותו, במקום זאת תתמקד בדברים הנכונים והחיובים שהוא עושה ולגמול לו על אלה.

תגמולים יכולים להיות המון דברים, כגון, פקודה קולית כמו “ילד טוב” או מחיאת כף, אולי אפילו עוגייה או צעצוע למשחק. אם תתגמל אותו יותר הוא ירצה לרצות אותך עוד יותר, אבל אם אתה תעניש אותו ותכעס עליו, הוא יאבד עניין, הוא יאבד את הביטחון העצמי ויפחד להתנסות בדברים חדשים. לכן, חיזוק חיובי הוא הרבה יותר אפקטיבי.

קצת על אילוף כלבים – למה הוא לא מבין:

אנשים נוטים לשכוח כי הכלבים לא מבינים כל מילה ומילה שאתה אומר, הם לא מספיק מנוסים על מנת להיות מסוגלים להבין אנגלית אין להם זיכרון כמו שלנו ולכן לא מצליחים לזכור את כל המילים. לדוגמה, אם אתה יוצא החוצה ומשאיר את הכלב לבד בבית, ואז אתה מגיע הביתה ומגלה שהוא עשה את צרכיו על הרצפה, אתה מאוד תתעצבן ותעניש אותו באמצעות צעקות וכעס, אבל הוא לא יבין, הם לא יכולים לקשר בין זה שאתה צועק לבין זה שהם עשו את צרכיהם על הרצפה.

לימודי אימון כלבים דרך האינטרנט

על מנת שהכלב שלך יבין נזיפה זה חייב להיעשות בזמן  שהפעולה האסורה מתרחשת על מנת שהכלב יבין. זה עלול להיות מתסכל כי הכלב שלך עלול לעשות פעולות לא רצויות כמה פעמים לפני שתתפוס אותו בשעת מעשה בכדי להתמודד עם זה, אתה חייב להיות בעל סבלנות ולהתמיד, וכמובן לא לוותר ולא להעניש לאחר האירוע כי זה חסר טעם ולא  יהיה יעיל, ולמעשה בפועל זה עשוי להחמיר ולגרום למצב להיות הרבה יותר גרוע.

אתה צריך כמובן לשאול את עצמך למה הכלב שלך עושה את ההתנהגות האסורה הזאת, למשל, אולי בזמן שאתה עוזב אותו ואתה לא בבית, אז הוא מרגיש צורך לעשות את צרכיו כתגובה לבדידות.

 כיצד ללמוד  אילוף כלבים

דבר ראשון:  אל תכעס עליו :

אם הכלב שלך מפריע או לא מתקדם כמו שאתה רוצה, לא לכעוס עליו.בעיקרון, דעו לכם כי כלב חושב כמו כל חיה אחרת: כלבים לעולם לא מתפרעים בכוונה להרגיז אותך. אם אתה מתוסכל באימונים, אז הגיע הזמן לקחת הפסקה, ולחזור לאימון במועד אחר, זה לא יועיל לא לך ולא לכלב שלך באימון אם אתה מתעצבן.  הוא ירגיש שאתה לא מתלהב מהתוצאות הרצויות, הוא יתאמן יותר טוב אם לא תכעס.

אם אינך מצליח לאמן את הכלב שלך, יש בניכם ריבים, הוא לא מקשיב, אתה כועס, ועוד המון דברים שיכולים להפריע לאימון, תמיד תוכל לפנות לסוכנות לאימון כלבים, עם מאמנים מקצועיים שיעזרו לך ויתמכו בך באימון הכלב, ולעיתים קרובות גם יאמנו אותו בעצמם בתשלום.

חשוב שתזכור, כלב מאומן זה כלב שמח.

You may also like...

Leave a Reply