השמה להייטק – האתגר שבאיכות

תחום ההייטק הוא תחום ייחודי בתעשייה, והמאפיינים שלו הופכים את גיוס העובדים לענף לאתגר לא פשוט. מדובר בתחום הדורש ידע מקצועי ומאופיין בכוח אדם איכותי ומשכיל. רמות השכר בהייטק יכולות להיות גבוהות מאוד, ומלווה להן עבודה מאומצת על פני שעות רבות ביממה, ודרישה להשקעה אישית גבוהה של העובד ולמסירות למקום העבודה. הכשרת עובדים בהייטק כרוכה בהשקעה מצד המעסיקים, ולכן ישנו ביקוש רב לעובדים שיוכלו להסתגל לדרישות הייחודיות של כל חברה ספציפית. סיבות אלו ורבות אחרות הביאו בשנים האחרונות לפריחתן של חברות השמה להייטק, ששמו לעצמן למטרה לאתר את ההון האנושי האיכותי ולכוון אותו למקומות בהם יהיה ניתן להפיק ממנו את המיטב, הן עבור חברות ההייטק והן עבור העובדים עצמם.

מבחינת המעסיקים מהוות חברות של השמה בהייטק חסכון עצום בזמן ובכסף. תהליך מיון וסינון העובדים על ידי החברות הוא תהליך ארוך ומורכב, ויכול לכלול אמצעים שונים בעזרתם מוגדרות יכולותיו של כל עובד. בין היתר כוללים אמצעים אלו מבחנים פסיכולוגיים ופסיכוטכניים, ראיונות אישיים, מבדקים קבוצתיים, מבחנים מעשיים ועוד ועוד. אנשי המקצוע העובדים בחברות השמה לתחום ההייטק מיומנים גם באיתורם של עובדים “למשימות מיוחדות”, או בגיוס בכירים לניהול מחלקות וחברות שלמות. פעמים רבות פרושה חברת ההשמה על פני סניפים כלל ארציים, ומאפשרת בכך למקום העבודה להגיע גם לעובדים ממקומות מרוחקים מבחינה גיאוגרפית. בכך יש יתרון גדול על פני שימוש במחלקה מצומצמת של כוח אדם בחברה, שבדרך כלל יכולה לטפל במספר מועט של פניות ומוגבלת לאזור שסביב מקום מושבה של החברה.

גם המועמדים לעבודה נהנים מן השירות שמעניקות חברות השמה להייטק -מידע על מצב השוק של דרושים בהייטק. עובדים חסרי ניסיון שזה עתה סיימו את לימודיהם (למשל מסיימי תואר במחשבים וכדומה) יכולים ללכת לאיבוד בין ים מודעות הדרושים. לא תמיד ברור להם לאלו משרות כדאי להם לפנות, והם עלולים לפספס הזדמנויות תעסוקתיות מבטיחות. חברות השמה להייטק מפנות עובדים אלו לעבודות התואמות את רמתם המקצועית ומאפייניהם האישיים, ומהוות עבורם קרש קפיצה לכניסה לעולם ההייטק. במקרים לא מעטים ממשיכות חברות ההשמה ללוות עובדים אלו עוד שנים רבות במהלך הקריירה שלהם.

מאמר נוסף שעלה עכשיו

You may also like...

Leave a Reply