לימודי רפואת שיניים באירופה

לימודי רפואת שיניים בכל אירופה הינם לימודים לתואר די אם די  או די אם אסר  ומשך הלימודים הוא חמש שנים.

המבקשים לעסוק ברפואת שיניים בישראל צריכים להיות בוגרי תואר די אם די  או די אם אס כך שטרם לימודי רפואת שיניים בחו”ל, יש לוודא כי המוסד בו לומדים אכן מספק את אחד התארים הנ”ל.
חשוב לציין, כי בכל מקרה בשובם לישראל נדרשים הסטודנטים לעבור מבחני רישוי ממשלתיים על מנת לעסוק במקצוע, כמו כל בוגר אחר אשר למד בארץ או בעולם.

הפקולטה לרפואת שיניים באוניברסיטה הרפואית של לובלין, מכשירה כל שנה עשרות רופאי שיניים, היוצאים לשוק כשהם עתירי ידע, חדורי מוטיבציה ובעלי רצון לעשות ולתרום בתחום רפואת השיניים.

לפקולטה תוכנית מיוחדת לסטודנטים זרים, המתנהלת בשפה האנגלית.

במהלך שנות הלימודים הראשונות ילמדו הסטודנטים את מקצועות הבסיס של הרפואה הכללית.

במהלך שנים אלו משקיעה האוניברסיטה לרפואה מאמצים רבים בסטודנטים שלה. מלבד הקניית הידע הרב, המטרה היא להטמיע תכונות כמו סקרנות, שקדנות ומחשבה עצמאית, אשר יסייעו להם להפיק יותר משנות ההתנסות הקליניות וכך להיות לרופאי שיניים טובים יותר.
בין המקצועות הנלמדים בשנים אלו נמצאים: הכימיה, הפיסיקה, המתמטיקה והביולוגיה, וכמובן פיסיולוגיה, אנטומיה, פתולוגיה והיסטולוגיה.

לאחר השנים הראשונות, ילמדו הסטודנטים תחומים ספציפיים ברפואת השיניים כגון: שיקום, שימור, רפואת הפה, רדיולוגיה, כירורגיית פה ולסת, פריודונטיה, אורתודונטיה, אנדודונטיה, ואף תחומים חדשים יותר במדע רפואת השיניים כגון שתלים, אסתטיקה ועוד.

עם סיום הלימודים העיוניים, יחלו הסטודנטים ללמוד ולעבוד במרפאות השיניים של הפקולטה.

רופאי השיניים הפולנים ידועים ביכולתם הטכנית הרבה, בדייקנותם וברמת סדר וניקיון גבוהה מאוד. עקרונות אלו מוטמעים היטב לתוך הרגלי העבודה של הסטודנטים לרפואת שיניים.

לאתר ישראלי המספק שירותי השתלות שיניים

בוגרי פקולטה לרפואת שיניים של האוניברסיטה, ישובו לארצם כאשר הם מוכנים היטב לעבור את בחינות ההסמכה ולהצטרף למעגל העבודה במקצוע המבוקש.
לימודי הרוקחות משלבים מקצועות כגון ביולוגיה וכימיה, וכן את הפן המחקרי-מדעי של תעשיית התרופות ואת הפן העסקי- שיווקי של עולם הרוקחות ויצרני התרופות.
לימודי הרוקחות בחו”ל הינם לימודים ברמה גבוהה והפקולטות לרוקחות מקיימות קשרים הדוקים עם יצרניות תרופות גדולות ועם מכוני מחקר.

לימודי רוקחות במזרח אירופה נמשכים בדרך כלל ארבע שנים, שלאחריה חצי שנה של סטאז’. הבוגרים מקבלים תואר B.Sc.Pharm, שזהו תואר ראשון ברוקחות.
לעומת זאת, בלובלין הסטודנטים לומדים 5 שנים ועוד חצי שנת סטאז’, ומקבלים תואר שני, M.Sc.Pharm.

חשוב לציין, כי בישראל לומדים רוקחות בשתי אוניברסיטאות בלבד: האוניברסיטה העברית בירושלים ואוניברסיטת בן גוריון באר שבע. זאת, למרות שענף הרוקחות בישראל מתפתח וצובר תאוצה בשנים האחרונות ולמרות שיש בארץ מחסור ברוקחים.
עקב כך, הפכו לימודי הרוקחות בחו”ל לפופולאריים בקרב צעירים ישראלים רבים, ובכל שנה נודדים רבים מהם לחו”ל, בעיקר לארצות מזרח אירופה, על מנת להשתלב בלימודי התואר המבוקש.

בוגרי המסלול של לובלין מגיעים לארץ עם יתרון מובהק של תואר שני, ולכן יוכלו להתקדם בארץ בצורה מהירה יותר ולהשתלב במגוון משרות ותחומים, באקדמיה, במחקר או בתעשייה.

טיפול אורתודנטי לילדים באתר הזה

ובפולין…

בפולין לימודי הרוקחות נמשכים חמש שנים ועוד חצי שנת סטאז’, ובסיומם מקבלים הבוגרים תואר M.Sc.Pharm, שהוא תואר שני. בעיר לובלין שבפולין תמצאו את האוניברסיטה הרפואית Akademia Medyczn .לאוניברסיטה פקולטה לפרמקולוגיה הנחשבת לפקולטה לרוקחות הטובה ביותר בפולין. מעבר לרמה גבוהה מאוד של לימודים היא מצטיינת ומטפחת קשרים בין-לאומיים נרחבים.

Leave a Reply