לימודי ביטוח

לא בטוחים? למה שלא תלכו על לימודי ביטוח!
אם בעבר היו כל החברים מתדפקים על דלתו של סוכן ביטוח אחד, והוא היה דואג לכל הפוליסות ולכל הצרכים, הרי שהיום יש יותר ויותר חברות ביטוח המתמחות בנושאי ביטוח שונים ומכשירות את העובדים שלהן בהתאם לדרישה המשתנה של הלקוחות.
באופן דומה נוצרו מסלולי לימוד רבים לביטוח המאפשרים לסטודנטים המתעניינים בתחום להרחיב את ארגז הכלים המקצועי שלהם, ולהשתלב בשוק העבודה כשהם בעלי מומחיות והבנה מעמיקה בפן העיוני והמעשי של הפוליסות השונות.
תואר ראשון בביטוח
לימודי תואר ראשון בביטוח משלבים קורסים רבים ותחומי עניין רבים שמשמשים את סוכני הביטוח עם צאתם לשוק העבודה. בין התכנים הנלמדים בתוכנית זו ניתן למצוא לימודים כלליים מתחומי הכלכלה והמתמטיקה, כגון סטטיסטיקה, מיקרו ומקרו, שימושי מחשב, אנגלית עסקית ועוד. במקביל רוכשים הסטודנטים ידע נרחב בתחומי הביטוח השונים, כגון היבטים משפטיים בעולם הביטוח, ביטוח חיים, אתיקה מקצועית בביטוח, ביטוח פנסיוני ופיננסים, ביטוח בריאות, ביטוחים חריגים, ניהול סיכונים, דיני מיסים, רשלנות רפואית ועוד.
קורס ביטוח פנסיוני
אחד מהתחומים המבוקשים ביותר במסגרת לימודי ביטוח הוא נושא ביטוח פנסיוני. קורס זה מבקש להקנות למשתתפים את יסודות הביטוח, לגלגל על לשונם מושגי יסוד בעולם הביטוח, להקנות להם ידע והבנה של חוקי הביטוח ודרכי בניית פוליסות ולהכין אותם לקראת בחינות הביטוח הנערכות על ידי משרד האוצר והרשות לניירות הערך.
בוגרי קורס ביטוח פנסיוני שעמדו בכל הדרישות זכאים בתום הקורס להשתלב בהתמחות במשרדי הביטוח הרבים הקיימים בארץ ולהתחיל את הקריירה שלהם באופן מיידי.
קורס יסודות הביטוח
לימודי יסודות הביטוח מיועדים לאנשים המבקשים לעבור את בחינת יסודות הביטוח הנערכת על ידי משרד האוצר. הצלחה בבחינה זו דרושה כדי לקבל רישיון סוכן ביטוח, יועץ פנסיוני או משווק פנסיוני.
המטרה המרכזית של קורס זה, מעבר להקניית ידע בתחום, הוא מעבר מוצלח של הבחינה ולכן קיימת חזרה על נושאים רבים והתמקדות בדרישות המבחן. נושאי הלימוד הנכללים בקורס הם חוק חוזה הביטוח, חוקי ביטוח פנסיוני, מושגי יסוד בביטוח, מיסוי וביטוח לאומי, גמל ופנסיה ותחומים רבים אחרים.
קורס סוכני ביטוח
מסלול הלימודים המקיף ביותר והמלא ביותר לאנשים המבקשים להתחיל בקריירה של סוכן ביטוח. מסלול זה כולל לימודי ביטוח חיים, קורס ביטוח אלמנטרי ולימודי יסודות הביטוח. משך לימודי קורס סוכני ביטוח אורך כשנה וחצי ותנאי הקבלה אליו כוללים שתיים עשרה שנות לימוד, מעבר מוצלח של מבחני היסוד ולעתים אף דרישות נוספות.
עם סיום קורס סוכני ביטוח ולאחר שצלחו המשתתפים את הבחינות המתאימות על הבוגרים הטריים להשתלב בתפקידי מתמחים בחברות הביטוח השונות. התמחות זו אורכת כששה חודשים שבהם לא מחזיק הבוגר ברישיון ביטוח ורק לאחריהם הוא יכול למצוא עבודה בתחומי הביטוח השונים

מסלול לימודים נוסף מומלץ:

לימודי מנהל עסקים לתואר ראשון

פרסומת בנושא מטבחים – ליחצו כאן

You may also like...

Leave a Reply